II etap konkursu z języka niemieckiego "Turbolandeskunde"

2024-04-25

Marlena Charysz, Oliwia Furgała i Faustyna Kuca, uczennice klasy 3a, wzięły udział w II etapie konkursu z języka niemieckiego "Turbolandeskunde". Dziewczyny zwyciężyły w etapie szkolnym i w piątek, 19 kwietnia uczestniczyły w etapie regionalnym, który odbył się w II LO w Przemyslu.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie

W IX edycji konkursu udział wzięło 20 szkół z okręgu przemyskiego. W tym roku test sprawdzał wiedzę z zakresu m.in. geografii, historii, gospodarki oraz kultury kraju niemieckojęzycznego- Szwajcarii. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące Szwajcarii zarówno w języku polskim, jak i w języku niemieckim.

Nasza młodzież zdobyła dobry wynik punktowy, jednak do finału przechodzi inna drużyna zwycięska. Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy i zaangażowania. Życzymy dalszych sukcesów w konkursach z języka niemieckiego.