I etap Ogólnopolskiego Konkursu z wiedzy o Francji i Frankofonii

2024-03-06

5 marca w naszej szkole odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu z wiedzy o Francji i Frankofonii. Konkurs organizowany jest przez Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II w Lublinie. Jego honorowym patronatem jest Ambasada Francji w Polsce. W naszej szkole mamy wielu pasjonatów języka francuskiego, którzy rozwijają swoje zainteresowania biorąc udział w tego rodzaju wydarzeniach. Tym razem w konkursie wzięli udział: Oskar Sobolewski i Klaudia Kostecka. Test był bardzo trudny i szczegółowy, wymagał od uczestników dobrej znajomości języka, oraz szerokiej wiedzy z zakresu kulturoznawstwa Francji i krajów frankofońskich. Czekamy na wyniki.