Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w programie „Generacja V4” !

2023-08-22

Miło nam poinformować, że nasza szkoła dzięki pracy i zaangażowaniu Pani Ewy Żuk i Pani Doroty Czajki, otrzymała dofinansowanie w kolejnej edycji programu minigrantów “Generacja  V4”, które wspierają krótkoterminową mobilność młodzieży w wieku 12-30 lat, udzielanych przez Międzynarodowy Fundusz Wyszechradzki.

Partner: Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium – Erd, Węgry

Realizacja projektu: 15.09.2023 – 15.12.2023

Przewidziane dwie mobilności po 4 dni (pobyt w Lubaczowie, pobyt w Erd)

W ramach Zdrowie i aktywny styl życia nauczycielki stworzyły projekt pt. “Be active offline too”.

Technologie mobilne stały się  dominującym elementem życia młodych ludzi. Celem głównym projektu jest pokazanie funkcjonowania młodzieży w świecie zbalansowanym pomiędzy sferą online  a rzeczywistością.

W projekcie udział weźmie 10 uczniów z Węgier i 10 z Polski, w wieku 15-18 lat.

Projekt będzie promował wydarzenia i warsztaty, w których dominuje aktywność fizyczna i rozwijanie relacji między rówieśnikami.  Stworzymy przestrzeń wolną od urządzeń mobilnych, pełną aktywności, sprzyjającą budowaniu  relacji rówieśniczych. Działania projektowe odbędą się w obu krajach:

1. Gra miejska – odkrywanie miasta i jego najważniejszych punktów w grze zespołowej. (Polska)
  2. Warsztaty graffiti (Polska)
  3. 1 wydarzenie główne to wspólne wykonanie muralu pt: „Be active offline too” poprzedzone debatą na temat wpływu smartfonów na relacje i aktywność fizyczną. (Polska)
  4. Dawne gry i zabawy podwórkowe w obu krajach, które są alternatywą dla gier wirtualnych z udziałem społeczności lokalnej. (Węgry)
  5. Wycieczki krajoznawcze, podczas których młodzież ma możliwość poznania swoich regionów oraz zacieśnić relacje miedzy sobą. (Polska, Węgry)
  6. 2 wydarzeniem i zarazem podsumowaniem projektu będą wspólnie zrealizowane  i zaprezentowane spoty filmowe na temat: „Be active offline too” (Węgry)