Zakończenie XVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”

2023-06-14

26 maja 2023 r. w Auli Centrum Dydaktyki AGH odbyło się uroczyste zakończenie XVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”.

W uroczystości udział wzięli Laureaci tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady z przedmiotu " Geografia z elementami geologii" uczniowie naszej szkoły Kinga Furgała z klasy III B, Dawid Bąk z klasy II A z nauczycielem panią Agnieszką Buczek.

Podczas uroczystości dr hab. Karol Seweryn, prof. CBK z Laboratorium Mechatroniki i Robotyki Satelitarnej Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk podczas wykładu pt. ”Eksploracja i eksploatacja Księżyca” opowiedział o szansach, problemach i wyzwaniach jakie stawia przed naukowcami chęć odkrywania naturalnego Satelity Ziemi.

Następnie uczestnicy wysłuchali wykładu dr hab. inż. Krzysztofa Kasińskiego pn.: „Mikroczipy to megamożliwości”.

Kulminacyjnym momentem uroczystego zakończenia było wręczenie wszystkim przybyłym Laureatom „Diamentowych Indeksów AGH” uprawniających do przyjęcia ich na studia w AGH z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego oraz drobnych upominków.

Serdecznie gratulujemy naszym Laureatom uzyskanych wyników. Życzymy dalszych sukcesów.