Wizyta w Parlamencie Europejskim w Strasburgu

2022-11-22

W dniach 13-18.11.2022 uczniowie naszej szkoły, którzy wygrali konkurs z wiedzy o Parlamencie Europejskim uczestniczyli w wycieczce do Strasburga, Stuttgartu i Pragi.

Pierwsze dni wycieczki skoncentrowane były na wizycie w siedzibie Parlamentu Europejskiego i zwiedzaniu Strasburga. Całodzienny pobyt w Parlamencie Europejskim był dla uczniów nowym doświadczeniem. Uczniowie uczestniczyli w sesji plenarnej, na której poruszono temat: "Czy Europa jest przygotowana na zimę". Nowe kontakty z uczniami z innych krajów, wymiana zdań, rozmowy kuluarowe pozwoliły uczniom na sprawdzenie w praktyce swoich umiejętności językowych oraz spróbowanie swoich sił w kontaktach międzynarodowych. Po wizycie w Europarlamencie uczniowie mieli okazję zobaczenia pięknej gotyckiej katedry Notre-Dame w Strasburgu. Wieczorny spacer ulicami Strasburga pozwolił nam poczuć już przedświąteczny nastrój tego pięknego miasta.

Kolejny dzień wycieczki to zwiedzanie Muzeum Mercedesa w Stuttgarcie. Miejsce to przypadło uczniom do gustu. Mieli okazję zobaczenia ekspozycji zabytkowych samochodów i innych pojazdów mechanicznych wyprodukowanych przez koncern Mercedes. Kultowe modele znane z filmów, pojazdy ratunkowe i specjalistyczne, sportowe bolidy Formuły F1 oraz najnowocześniejsze auta przyszłości zrobiły na uczniach ogromne wrażenie.

Ostatni dzień wycieczki skoncentrowany był na zwiedzaniu stolicy Czech - Pragi. Uczniowie mieli okazję zobaczenia takich miejsc jak: Hradczany, Katedra Świętego Wita, Most Karola, Rynek Staromiejski z zegarem Orloj oraz Vaclavskie Namesti.

Wycieczka z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczniów ze względu na wspaniałe miejsca i atmosferę.