Wyniki rywalizacji sportowej za rok szkolny 2021/22.

2022-09-12

Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy ogłosił wyniki rywalizacji sportowej na rok szkolny 2021/22. Wśród szkół podstawowych z powiatu lubaczowskiego najwyższą lokatę w województwie zajęła SP nr 1 w lubaczowie (592pkt) - 18 miejsce. Kolejne nalepsze szkoły podstawowe to SP Narol - 25 miejsce oraz SP Oleszyce - 55 miejsce.W rywalizacji udział wzięło 459 szkół.

Klasyfikacja gmin wśród "podstawówek" na podium znalazły się kolejno: Lubaczów Miasto, Gmina Narol, Gmina Oleszyce.

Nasz powiat w kategorii szkół podstawowych zajął 12 miejsce na 25 rywalizujących powiatów województwa Podkarpackiego.

W kategorii szkół średnich na najwyższe miejsce zajęło LO Lubaczów (290pkt) zajmując 24 miejsce w województwie. Następnie ZS Lubaczów 43 miejsce i ZS Oleszyce 55 miejsce. W rywalizacji udział wzieło 139 szkół.

Powiat lubaczowski w kategorii szkół średnich zajął 13 miejsce na 25 rywalizujących powiatów województwa Podkarpackiego.

Na szczególną uwagę zasługują następujące sukcesy na finałach wojewódzkich:

- II miejsce SP Narol w 4-boju LA dziewcząt

- III miejsce SP Narol w 4-boju LA chłopców

- I miejsce SP nr 1 Lubaczów w sztafetowych biegach przełajowych chłopców

- II miejsce SP nr 1 Lubaczów w drużynowych biegach przełajowych chłopców

- II miejsce SP nr 1 Lubaczów w pływaniu chłopców

- IV miejsce LO Lubaczów w pływaniu chłopców.