Konkurs z j.włoskiego

2022-03-14

9 marca w naszej szkole odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego organizowanego przez Kolegium Romanistyki, Hispanistyki i Italianistyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów językiem włoskim, motywowanie nauczycieli do popularyzacji języka oraz przybliżenie uczniom kultury Włoch. W naszej szkole mamy miłośników tego pięknego języka romańskiego, Natalia B., Justyna T. i Natalia B zmierzyły się z zadaniami konkursowymi, aby powalczyć o zakwalifikowanie do drugiego etapu i nagrodę jaką jest indeks na italianistykę na KUL. Wkrótce poznamy wyniki.