Konkurs leksykalny z j. francuskiego

2022-01-17

Kolejny konkurs z francuskiego!!! Zapraszamy na zapisy do konkursu leksykalnego „Concours lexical” z języka francuskiego, który odbędzie się na platformie Quizizz POD KONIEC MARCA. Konkurs będzie przeprowadzony według 3 kategorii: klasy 1, klasy 2 i klasy 3. Zapisy na konkurs prowadzi Pani Anna Mamczura.

Concours lexical. Thématique

1. Zagadnienia tematyczne dla uczniów klas pierwszych: a) państwa i narodowości, b) opis wyglądu zewnętrznego osoby, c) przybory szkolne, d) członkowie rodziny, e) rozrywki, czas wolny, f) ubrania i kolory.

2. Zagadnienia tematyczne dla uczniów klas drugich: a) pogoda, b) miasto – miejsca, budynki, c) zwierzęta, d) dom – pomieszczenia, meble i sprzęty, e) środki transportu, f) produkty spożywcze.

3. Zagadnienia tematyczna dla uczniów klas trzecich: a) choroby i ich leczenie, b) uczucia i emocje, c) części ciała, d) przyroda, ochrona środowiska, e) nowe technologie, f) podróże i turystyka.