Sadzenie drzew i krzewów miododajnych.

2021-10-25

Miło nam poinformować, że nasza szkoła wzięła udział w zadaniu "Sadzenie drzew i krzewów miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim” realizowanego przez Samorząd Województwa Podkarpackiego. Głównym celem zadania jest sadzenie drzew i krzewów miododajnych, które ma przyczynić się do ochrony bioróżnorodności i poprawy stanu środowiska naturalnego w województwie podkarpackim. Dodatkowym celem zadania jest wzrost pożytków dla pszczół i innych owadów zapylających.
Drzewa i krzewy na terenie naszej szkoły zostały posadzone w piątek 22 października. Wspólnymi siłami posadziliśmy: 5 lip, 12 robinii akacjowych i 20 pęcherznic kalinolistnych.
W akcję zaangażowani byli:
uczniowie klasy 2A: Bartłomiej Ważny, Przemysław Jabłoński, Krzysztof Stopyra, Sebastian Szajdecki, Hubert Garus, Piotr Rozner, Michał Broź, Bartosz Kopciuch oraz klasy 3Eg: Monika Matysiak, Sonia Mikłasz, Kacper Świdniak

oraz panie z obsługi szkoły: Marzena Parobi, Zofia Polczak, Barbara Woszczak, Anna Figura.

Bardzo dziękujemy za pomoc i zaangażowanie :)
Szkolni koordynatorzy akcji: Małgorzata Górawska, Daniel Koszczan