Relacja z Ekofestiwalu 2021

2021-09-20

Dnia 17 września przedstawiciele naszej szkoły – klasa 2c wzięli udział w kolejnej edycji Ekofestiwalu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Lubaczowie. W tym roku tematyka przedsięwzięcia dotyczyła edukacji przyrodniczo-leśnej i ekologicznej, apiedukacji oraz geoedukacji. Uczniowie wzięli udział w grach i zabawach oraz w dyktandzie przyrodniczym dotyczącym przyrody pięknego Roztocza. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w wykładzie prowadzonym przez pracownika Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie pt „Zagrożenia związane z azbestem”. Zainteresowaniem cieszyły się żywe okazy zwierząt bezkręgowych tj karaczana australijskiego oraz rodzina pszczoły miodnej.