Obchody Dnia Pamięci o Holokauście

2021-04-26

„Obchody Dnia Pamięci o Holokauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciw Ludzkości"

Kontynuując szkolne obchody Akcji Żonkile młodzież naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniach on-line organizowanych przez Muzeum Miejsce Pamięci w Bełżcu. Uczniowie brali też udział w wideokonferencjach związanych z  upamiętnieniem następujących wydarzeń:  Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką , 79 rocznica rozpoczęcia akcji „Reinhardt” i pierwszych deportacji Żydów do niemieckiego, nazistowskiego obozu zagłady w Bełżcu,  Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych.