Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

2021-02-01

25 stycznia bieżącego roku odbyła się w naszej szkole Olimpiada Wiedzy Ekologicznej. Do etapu szkolnego olimpiady przystąpiło 6 uczniów z klas: 1c, 2dp, 3b oraz 3c. Olimpiada Wiedzy Ekologicznej jest najpopularniejszą olimpiadą w Polsce zarejestrowaną w Ministerstwie Edukacji Narodowej, cieszy się od wielu lat ogromnym zainteresowaniem uczniów kolejnych roczników szkół średnich wszystkich typów oraz dydaktyków. Nauczyciele, metodycy również chętnie wykorzystują kolejne wydania pytań jako cenną pomoc w realizacji programów ekologii oraz kształtowania i ochrony środowiska. Olimpiada istnieje czwartą dekadę lat, a w eliminacjach startowało do tej pory ponad 1.525.000 młodzieży. Ze szczególną satysfakcją należy podkreślić ,że uczestnictwo w Olimpiadzie wymaga dużego samodzielnego nakładu pracy oraz zaangażowania uczniów  i zdolności łączenia teorii z praktyką.