Zapraszamy do szkolnej biblioteki

2020-05-05

„Jeśli masz wątpliwości, idź do biblioteki” tak napisała J.K. Rowlig w książce Hary Potter i Komnata Tajemnic

W nawiązaniu ...

W nawiązaniu do sentencji z okazji dnia Bibliotekarza i Bibliotek zachęcamy do częstego korzystania z tego co mamy do zaoferowania w swoich zbiorach, bowiem regularna lektura usprawnia myślenie, uczy wnioskowania, przewidywania i rozwiązywania problemów, rozwija zasób słownictwa i szeroko pojęte zdolności językowe, a także wyobraźnię i empatię. Często jest źródłem cennych wzorców, np. wiedzy o tym, jak warto oraz jak nie należy zachowywać się w różnych życiowych sytuacjach. Korzystnie wpływa też na samopoczucie. Ten dobroczynny wpływ na nasze umysły mają nie tylko „mądre” książki – naukowe czy popularnonaukowe, lecz także te bardziej „lekkie”, powieści fantastyczne, przygodowe, sensacyjne.

Czytanie wzbudza najsilniejsze emocje, działa na nasz mózg szczególnie stymulująco. Jest to wpływ korzystny, nawet jeśli z książek tych nie płynie żadna konkretna wiedza. Zachęcamy byście sięgali po książki jak najbardziej różnorodne, a My Wam w tym pomożemy.

Czekamy na Was w szkolnej Bibliotece.