7, 12
Wróć
Konkurs z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

2020-04-22

Witajcie już 23 kwietnia odbywać się będzie Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

To wielkie świto książki wywodzi się ...

Witajcie już 23 kwietnia odbywać się będzie Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

To wielkie świto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira, a także śmierci Inki Garcilasa de la Vegi. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.W 2008 roku Polska Izba Książki, inicjator obchodów tego święta w Polsce, zaprosiła Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych, Izbę Księgarstwa Polskiego oraz Stowarzyszenie Księgarzy Polskich do współpracy przy organizacji obchodów. Powstał Komitet Porozumiewawczy wspierany przez Instytut Książki. Z roku na rok w dniach wokół daty 23 kwietnia coraz więcej mówiło się i pisało o książkach, coraz więcej było imprez, konkursów i innych wydarzeń związanych z książką i czytaniem.

W tej nietypowej sytuacji, gdy nasza szkoła jest zamknięta, a my pozostajemy zamknięci w domach, chcemy zachęcić Was do konkursu pn. „Książka jest lekarstwem dla umysłu” Demokryt z Abdery. Prace prosimy o przesłanie do 8 maja 2020 r. na adres biblioteka@lo-lubaczow.pl Podzielcie się z nami swoją refleksją czym dla Was jest czytanie, za co kochacie książki itp. a najciekawsze opisy zastaną nagrodzone 

Jednocześnie zapraszamy do prezentowania na naszej stronie facebookowej https://www.facebook.com/lolubaczow ciekawych książek, dzielenia się wrażeniami, zamieszczania recenzji.

Nauczyciele bibliotekarze

Małgorzata Buczek

Monika Milo

Marta Zabrońska