Młodzi dla Młodych – ,, O Żołnierzach Wyklętych’’

2020-03-02

28 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. W. Broniewskiego w Lubaczowie odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Młodzież naszego liceum (w ramach cyklu spotkań Młodzi dla Młodych) przygotowała lekcję historii poświęconą Żołnierzom Wyklętym. Podczas spotkania z kolegami z lubaczowskich szkół podstawowych przybliżono sylwetki najważniejszych postaci: Danuty Siedzikówny ps. Inka, Augusta Fieldorfa ps. Nil, Witolda Pileckiego…. Całość spotkania uzupełniła prezentacja multimedialna, quiz historyczny oraz oprawa muzyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Dziękujemy pani dyrektor Miejskiej Bibliotece Publicznej Katarzynie Pelc- Antonik za przygotowanie nagród dla zwycięskiej drużyny w quizie historycznym.