Konkurs #przecinek . Wyróżnienie i certyfikat dla naszych Uczniów

2019-12-03

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu polonistycznego „Przecinek 2019 – Polskie arcydzieła”.

Konkurs składał się z dwóch etapów ...

Konkurs składał się z dwóch etapów i został zorganizowany wg formuły Edukacyjne Wyzwania Medialne: od dnia 16. września uczestnicy mogli korzystać online z testów konkursowych do ćwiczeń w tzw. eliminatorze błędów, aby przygotować się do testu głównego, który odbył się w tygodniu 18-24.11.2019 r. Zadania w nim wybierał losowo skrypt: losował pytania wyłącznie z bazy poznanych testów dla każdego uczestnika.

Do konkursu zgłoszono 64 szkoły z całej Polski. Do części eliminacyjnej zapisało się 1641 uczestników, w tym 553 licealistów. Test główny wykonało 775 uczniów szkół podstawowych i 336 uczniów szkół średnich: łącznie 1111 osób.

W naszej szkole w konkursie wzięło udział 19 uczniów, pod kierunkiem p. Elżbiety Ciemięgi. Wśród wyróżnionych szkół średnich zdobyliśmy drużynowo III miejsce, głównie za sprawą klasy I fg (pr), która zajęła I miejsce w szkole.

Laureaci konkursu w naszej szkole to: I miejsce - Krzysztof Szczybyło – klasa III b II miejsce – Paulina Smoliniec – klasa I fg III miejsce – Magdalena Gondek – klasa I fg III miejsce – Weronika Cencora – klasa I fg Wyróżnienia: Antoni Sopel – I fg Oliwia Socha – I fg Milena Załuska – I fg Natalia Byczko – I fg Justyna Truchan – I fg Karolina Konopka – I fg Miłosz Wawrzyn – I fg Oliwia Felkel – I fg Kacper Kurek – I fg Hubert Dyś – I fg Klaudia Lewandowska – I fg Sebastian Halesiak – I fg Sylwia Rusinek – II d Karolina Załoga – II d Anna Szczepanik – II d