DZIEŃ FRANCUSKI 2019

2019-03-20

14 marca w naszej szkole odbył się Dzień Francuski. Było to święto Francji i języka francuskiego zorganizowane w ramach tzw. miesiąca frankofonii . W uroczystości wzięli udział Licealiści oraz zaproszeni goście ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Lubaczowie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wiadomościami o Francji i Paryżu, wysłuchać prelekcji p. Adama Swatka-Czerneckiego na temat potrzeby uczenia się języków obcych, obejrzeć występy artystyczne i taneczne, pokaz mody Koko Szmatel i wziąć udział w degustacji potraw francuskich. Ponadto mogliśmy również podziwiać zdolności naszych Licealistów, którzy bardzo rzetelnie przygotowali się do tej uroczystości. Dla naszych gości został również zorganizowany konkurs: POLIGLOTA LUBACZOWSKI 2019 w którym nagrody zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji działające przy LO. Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie, Panu Dyrektorowi i wszystkim nauczycielom LO za wspieranie przygotowań i przebiegu uroczystości, a szczególnie naszym wspaniałym Licealistom którzy włączyli się we wszelkie przygotowania naszego corocznego święta. Dziękujemy !!!