Sukces naszej uczennicy !!!

2017-12-17

Uczennica naszej szkoły – Małgorzata Stopyra została wyróżniona i nagrodzona stypendium za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Dnia 24 listopada 2017 ...

Dnia 24 listopada 2017 roku w sali koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się uroczysta, jubileuszowa gala, podczas której po raz dziesiąty wręczono stypendia i nagrody dla uzdolnionej młodzieży w ramach programu „Nie zagubić talentu”. W uroczystości udział wzięli marszałek Władysław Ortyl, przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś, radny Stanisław Bartnik oraz kurator oświaty Małgorzata Rauch. Gośćmi wydarzenia byli młodzi - zdolni z całego regionu wraz z rodzicami i nauczycielami.

W tym roku stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne otrzymało 29 uczniów z Podkarpacia. Z kolei stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe zarząd województwa przyznał - 32 osobom. Galę w tym roku uświetniły występy nagrodzonych uczniów, m.in. naszej uczennicy. Małgosia zaprezentowała się publiczności recytując „Wypracowanie z języka polskiego” – Marty Fox oraz wiersz Emily Dickinson – „300”. Zebrała gorące brawa.

Kilka słów o nagrodzonej. Małgorzata na co dzień jest uczennicą klasy 3d o profilu biologiczno – chemicznym. Naukę w szkole zawsze umiała pogodzić ze swoją pasją. Zamiłowanie do recytowania pojawiło się już na początku szkoły podstawowej. Uczennica pod okiem instruktorów Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie uczyła się sztuki wypowiadania słowa. Przez ostatnie lata systematyczna praca Małgosi przyniosła efekty. Uczennica zaczęła brać udział w ogólnopolskich konkursach, zdobywając wyróżnienia i nagrody. W październiku Małgosia wystąpiła na deskach Teatru Polskiego w Warszawie w ramach Koncertu Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W listopadzie wzięła udział w międzynarodowym konkursie w Kijowie.

Jesteśmy dumni, że do naszej szkoły uczęszczają uczniowie z pasją. Życzymy dalszych sukcesów.