Projekt „Myśl Globalnie-działaj lokalnie!”

2017-11-22

„Myśl Globalnie-działaj lokalnie!” – to nazwa projektu, który będzie realizowany w naszej szkole oraz w Szkole Podstawowej nr 2 od grudnia 2017 do marca 2018 .

Mając na uwadze potrzebę wspólnego działania na rzecz promocji zatrudnienia absolwentów szkół z terenu miasta Lubaczowa i dalszego dostosowania kierunków kształcenia młodzieży do sytuacji na lubaczowskim rynku pracy, grupa inicjatywna w składzie Renata Drewniak, Małgorzata Pietrzycka i Elżbieta Świdniak  zrealizuje projekt  „Myśl Globalnie-działaj lokalnie!” w ramach programu „NAWIGATOR KOMPLEKSOWY PROGRAM WSPIERANIA ROZWOJU EKONOMII SPOŁECZNEJ”.

Działania zostaną przeprowadzone w naszej szkole oraz w Szkole Podstawowej nr 2. W ramach projektu odbędą się warsztaty z zakresu ekonomii społecznej i tworzenia podstawowych podmiotów ekonomii społecznej, spotkania z ekspertami z dziedziny prawa pracy i ekonomii. Interesującymi punktami programu  projektu będą nauka gry w Chłopską Szkołę Biznesu oraz turniej międzyszkolny z zakresu umiejętności wykorzystania nabytej wiedzy.