Klasy policyjne w KWP w Rzeszowie

2017-05-31

29 maja br

29 maja br. uczniowie klas pierwszych i drugich o profilu policyjnym gościli w obiektach Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie (Zaczerniu). Licealiści poznali niektóre tajniki pracy policyjnych antyterrorystów, obejrzeli sprzęt, który na co dzień wykorzystywany jest w policyjnej służbie. Młodzi ludzie odwiedzili również Sekcję Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia, gdzie podczas krótkiego wykładu dowiedzieli się o zasadach przyjęć do Policji. Uczniowie wysłuchali również prelekcję nt. umiejętności i zadań psa policyjnego oraz mieli okazję zobaczyć policyjną strzelnicę.

Wizyta pozwoliła przybliżyć uczniom zagadnienia służby policyjnej i skonfrontować swoje marzenia i plany dotyczące podjęcia wyzwania w zawodzie policjanta z rzeczywistością.