Warsztaty przyrodnicze na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

2017-06-08

Zeszły tydzień obfitował w kolejne ciekawe wydarzenia

Zeszły tydzień obfitował w kolejne ciekawe wydarzenia. Klasy drugie wzięły udział w warsztatach z biologii i chemii w Lublinie.

Pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie po raz kolejny byli uprzejmi i zaprosili uczniów naszej szkoły do wspólnej nauki. Uczniowie klas biologicznych - 2d, 2f oraz 2e pod opieką nauczycieli - pani Lucyny Lenart, pani Pauliny Michalik oraz pana Bartłomieja Petryniaka pracowali wspólnie z nauczycielami akademickimi na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii oraz na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Uczniowie zapoznali się ze sposobem rozpoznawania smaków i zapachów oraz samodzielnie wykonali preparaty mikroskopowe z owoców egzotycznych np z owocu granatu. Pracownicy Katedry Chemii wprowadzili uczniów w kolorowy świat związków manganu i chromu. Wszystkie grupy uczniów zostały pochwalone za sumienność i pracowitość. Uczniowie byli niezwykle zadowoleni ze zdobytych doświadczeń, w myśl zasady "więcej zapamiętasz, kiedy zrobisz sam". Cieszymy się z tych małych sukcesów naszych uczniów, mamy nadzieję na stałą współpracę z uniwersytetem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.